Proč bychom měli sportovat?

Sport nepůsobí jenom na naše fyzické zdraví, ale i na naše psychické zdraví. Nemáte-li zrovna nejlepší náladu, sport vám může pomoct. Vybijete ze sebe zlost a věřte mi, že se budete cítit mnohokrát lépe. Sport odbourává stres, zlepšuje psychiku a zvyšuje vitalitu. Budete myslet mnohem pozitivněji. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří sportují, jsou mnohem úspěšnější než lidé, kteří nesportují. Úspěšnější… ať už v práci, ve škole, v životě.

Běh, cesta, nohy

Říká vám něco pojem endorfin?

Jedná se o takzvaný hormon štěstí, uvolňuje se do mozku a způsobuje dobrou náladu. A kdo by nechtěl mít dobrou náladu? Tento hormon štěstí pociťují právě převážně sportovci. Dále podporuje trávení a imunitu, dodává energii, zvyšuje koncentraci. Uvidíte-li po nějaké době na sobě výsledky, budete se cítit sebevědomější. Začnete mít své tělo více rád/a. Líbí se mi, že máme tolik druhů sportů. Každý si může vybrat to, co ho baví. Někoho baví spíše míčové hry, další je zas nesnáší. Někdo rád běhá, jiný rád posiluje. Někdo má raději pomalejší sporty (typu jóga, strečink), jinému to přijde nudné. Z takové obrovské škály sportu si každý vybere!  Lidé, kteří trpí nespavostí, díky sportu se kvalita jejich spánku zlepší o dvacet procent.

Cant can

Nemůžete se dokopat ke sportu, jste příliš líní? Jeden z nejúčinnějších způsobu, jak začít sportovat je koupě nových, pěkných, sportovních kousků. Uvidíte, že jakmile budete mít krásný outfit, bude se vám chtít do sportu mnohem více! Častokrát slyším výmluvu typu: je to drahé. To není absolutně pravda! Můžete vzít tenisky a jít si zaběhat nebo se třeba jenom projít. V létě vzít plavky a zajít si na přehradu zaplavat. Nebo skoro každý máme v dnešní době internet, tak si najdu videa na cvičení doma a cvičím podle nich. Pokud se nebudete nyní starat o své tělo, tak teprve ve stáří to bude drahé, utrácením nemalých peníz za léky.