Co to vlastně Bookport je? Jedná se o web, či mobilní aplikaci, která nabízí svým uživatelům více než 8000 e-knih, které si mohou vypůjčit. Knihy můžete číst pohodlně na svém počítači, nebo na svém tabletu či chytrém telefonu. Pozor v případě čteček knih, ne všechny podporují aplikace jako je Bookport. 

Čtečka

Kolik za službu Bookport zaplatíme? V současné době nabízí dva druhy předplatného. Základní stojí 199 Kč měsíčně, nebo 1 999 Kč za rok. S tímto předplatným dostanete přístup do knihovny populárně naučné literatury, do knihovny beletrie a dětské literatury a získáte neomezené čtení online i off-line. Druhé předplatné s názvem Profi stojí 299 Kč za měsíc, nebo 2 999 Kč za rok. Oproti základnímu předplatnému tady získáváte přístup i do knihovny odborné literatury. Některé knihovny či školská zařízení ovšem pro své uživatelé či studenty poskytují vzdálený přístup – mohou tedy tuto službu využívat zdarma, jelikož poplatky platí instituce. Zkuste se poohlédnout, zda třeba knihovna ve vašem městě tuto službu nenabízí. Knihovna vám umožnuje, abyste si v čtených knihách dělali poznámky, zvýrazňovali důležitá slova a různě si text upravovali podle toho, aby vám byl ke čtení co nejpříjemnější. Čtení je možno s připojením k internetu, nicméně po stažení knihy do vašeho přístroje přes aplikaci, je možné i čtení off-line.

Ebook

A k jakému čtení se tedy dostanete? Knihovna se neustále aktualizuje, takže získáte přístup i k opravdu žhavým novinkám. Najdete tu knihy nejrůznějších žánrů. Z beletrie to jsou romány pro ženy, česká beletrie, thrillery, horory, humorné knihy, ale i komiksy či memoáry. I děti si přijdou na své. Najdete tu knihy pro ty úplně nejmenší až po žánr young adult. Odborná literatura v sobě zahrnuje desítky knih z oblasti zdravotnictví, medicíny, techniky, IT, práva, ekonomie a podobně. Najdete tu rovněž také kuchařky či literaturu zaměřenou na studium jazyků. Za cenu jedné e-knihy si tedy můžete dopřát jejich neomezené množství. Pokud hodně cestujete, určitě tuto možnost oceníte. Konec tahání těžkého batohu s knihami, jen vytáhnete mobil či tablet, a můžete se pohodlně začíst.