Když stojí ráno za houby

Podle toho jaké máte ráno, se odvíjí většinou celý den. Vstáváte na poslední chvíli, stěží si stihnete dát make-up, snídaně se nekoná a do práce se přiženete o patnáct minut déle. Ranní šok už nepřekonáte a na co sáhnete, se vám nedaří. Snažíte se to tam přetrpět a říkáte si, už abyste byla doma. Jenomže den se vleče, čeká vás nákup, protože v lednici máte akorát oběšeného pavouka, a když konečně zabouchnete dveře od bytu zevnitř, přichází další smršť povinností.

ranní_shon

Uvařit něco k večeři, poklidit, sundat a složit suché prádlo, udělat s dětmi úkoly, a když padnete vyčerpaná do postele, váš drahý vám připomenete, že dnes máte přeci „váš“ večer. Pokud máte takový den nanic jednou za čas, je to v pořádku. Pokud několikrát do týdne, zastavte se a změňte to.

Ráno jako z pohádky

Zkuste si dát budík o pár minut dřív a hned jak zazvoní, vstaňte. Můžete si dát sprchu, zacvičit si pozdrav slunci, anebo si jen v klidu sednout a vypít si kávu, než začne ranní shon. Záleží na vás, co preferujete. Důležitý je rituál, na který se budete těšit a nebude pro vás tak těžké vstávat. Každopádně si ale dopřejte kvalitní a vyváženou snídani například tmavé pečivo se šunkou či sýrem, ovoce nebo müsli Prodietix.cz. Dejte si pozor na citrusy, které nejsou po ránu příliš vhodné, protože mohou dráždit žaludek. Ani čerstvá zelenina váš žaludek nepotěší, protože se těžko tráví a pokud pijete na lačno kávu, zaděláváte si na gastritidu. Jogurt si také raději dejte až dopoledne kvůli živým kulturám. A co určitě není vhodné snídat, jsou sušenky či čokoláda. Extrémní přísun cukru po ránu vaše tělo rozhodně neocení.

pozdrav_slunci

Ať stojí každý den za to

A když se vám podaří mít pěkné a klidné ráno, vyrazte do práce pěšky nebo alespoň zaparkujte dál než obvykle. Čerstvý vzduch dělá divy. Pročistíte si hlavu, naplánujete si den, možná vymyslíte něco, co vám ušetří trochu času a vy si budete moct odpoledne přečíst kousek oblíbené knížky nebo v klidu shlédnout další díl vašeho seriálu. A především myslete na to, že prádlo ze sušáku nikam neuteče, vytřít podlahu můžete i zítra a teplá večeře každý den také není nutnost. Zařiďte si svůj život tak, ať jste v něm spokojené a šťastné.