Vídeň je nádherné město v Rakousku. Rozhodně se vyplatí tu strávit pár dní na dovolené. Klidně i delší dobu. Je zde mnoho možností kultury a zábavy. Můžete se ubytovat v hostelu, hotelu anebo luxusním hotelu. Je jasné, že od toho se také odvíjí cena ubytování. Záleží také, co chcete za služby.
budovy ve Vídni 
Zábava a kultura
 
Vídeň nabízí velice mnoho možností. Určitě můžete navštívit Prater, kde je kolem 250 atrakcí včetně “Vídeňského kola”. Atrakce jsou různého druhu a záleží jen na tom, co si přejete zažít a jak máte rádi adrenalin. Nechybí samozřejmě stánky s jídlem a také cukrová vata. Další známá památka je Hundertwasserhaus, který je jedním z nejznámějších děl architekta, malíře a sochaře Friedensreicha Hundertwassera. Fasáda obsahuje také velké množství pestrých barev. Určitě stojí za návštěvu. Zámek Schönbrunn je bývalá letní rezidence Habsburků a náleží k němu i rozsáhlý zámecký park. Hofburg, který se nachází uprostřed vídeňského “Starého města”. V Hofburgu dnes sídlí spolkový prezident, nachází se zde i kongresové centrum a mnoho uměleckých sbírek.
radnice vídeň
Stephansdom
(Dóm sv. Štěpána), který je symbolem Vídně. Konají se zde i velikonční a adventní koncerty. K dalším významným památkám patří: Albertina, Belveder, Dunajská věž, Kunsthalle, Madame Tussauds, Parlament, Vídeňská státní opera, Sisi muzeum a mnoho dalšího. Můžete se vydat také kočárem taženým párem koní“Fiakr”. Stanoviště jsou na různých místech ve Vídni, například na náměstí Stephansplatz, Heldenplatz, Albertinaplatz, Petersplatz a také před divadlem Burgtheater. Můžete si vybrat mezi malou okružní jízdou, která stojí zhruba 55 eur (trvá asi 20 minut) a velkou okružní jízdou, která stojí zhruba 80 eur (trvá asi 40 minut). Rozhodně se investice vyplatí, je to krásný zážitek. Vánoce jsou ve znamení trhů a svařáku, který si můžete dopřát téměř na každém kroku. Večer můžete vyrazit například na diskotéku U4, Volksgarten, Loop, B 72, Q. Nelze také zapomenout na oblíbený “Sacher Torte” (Sachrův dort), který je opravdu výborný a není to žádná napodobenina.
 vídeňský dort
 
Ve Vídni můžete strávit opravdu nespočet dní. Neustále budete mít možnosti, kam se podívat. Osobně se do Vídně velice rád vracím. Není potřeba jezdit na dovolenou někam daleko. Vídeň je kousek a stojí za to! Přeji šťastnou cestu!