Jezdíte na chatu nebo zahradu, rádi v létě spíte v karavanu ale chybí vám elektřina? Díky elektrocentrále můžete mít elektřinu kdekoliv. Podle čeho ji vybírat?

Elektřina kdekoliv díky elektrocentrále – Podle čeho ji vybrat?

Ne úplně na všech místech je elektrická přípojka, elektřinu ale často potřebujeme právě i na chalupě nebo své zahrádce, elektrický proud může chybět i na stavbách a často se s výpadkem elektřiny potýkáme i doma. Díky elektrocentrále ale můžete mít elektřinu kdykoliv a kdekoliv, i když není k dispozici elektřina a přípojka. Elektrocentrála má svůj motor, potřebuje palivo a tím vyrobí elektřinu skutečně kdekoliv. Jak ji ale vybírat?

pexels-photo-1432675

Kde zdroj potřebujete

Elektrocentrála dodá elektrickou energii skutečně všude, nejznámější a nejvyužívanější jsou ty benzínové, naftové nebo plynové. Existují ještě olejové elektrocentrály, ty fungují na speciální druh oleje, ale většinou se využívají jen ve větších objektech a na velkých pozemcích či u průmyslových budov. Pokud potřebujete elektrocentrálu, která bude cenově výhodná, postačí vám jen na občasný provoz, je k tomu vhodná benzínová nebo plynová.

Benzínová elektrocentrála je nejběžnějším a nejlevnějším typem, má ale poměrně hlasitý provoz a je vhodná zejména pro zapojení zahradní techniky nebo menších spotřebičů, obvykle ale vydrží jen na pár hodin provozu. Benzínová elektrocentrály jsou i poměrně těžké. Ty plynové jsou mnohem menší a lehčí, mají tichý chod a hodí se tak skvěle na cesty, právě například do karavanů. Jejich provoz je navíc ekologický i ekonomicky výhodný.

pexels-photo-712490

Pořádný záložní zdroj

Naftové elektrocentrály vydrží i celodenní provoz, většinou bývají statické, tedy nepřenosné, je lepší je nechat na jednom místě, protože mohou vážit až desítky kilogramů. Hodí se především v případě, že je nutný záložní zdroj elektrické energie na stavbách nebo v domácnostech, pro případ, že vypadne proud. Patří opravdu k těm nejvýkonnějším.

Záložní zdroj elektřiny se může skutečně hodit kdekoliv. Nikdy nevíte, kdy vás výpadek elektřiny může překvapit.