Následuje povinná přestávka F1, a tak nás čekal závod před pauzou. Závod se jel v Maďarsku a byl plný očekávání po minulém roce, kdy pršelo. Velkým favoritem byl samozřejmě mistr světa minulého roku Max Verstappen. Dalším favoritem byl Charles Leclerc, který minulý závod z prvního místa na startu nedokončil kvůli vlastní chybě v jedné ze zatáček. Tréninky v pátek i v sobotu ukázaly zajímavé pozice některých jezdců. Nejzajímavější byl 3. trénink, kde se na první místo dostal Latifi ze stáje Williams, který se v této sezóně občas trápí v druhé desítce. Nyní se dostal co nejvýše za veškeré favority a jeho kolega Albon se nenechal zastrašit a také zajel vynikající výkon.

sport

Sobota nám přinesla zajímavou kvalifikace s lehkým deštěm a zjistilo se, ze Red Bullu chybí ten důležitý výkon formule. To se bohužel podepsalo v poslední části kvalifikace u Verstappena, který skončil až na 10. místě, což byl pro všechny obrovský šok. Ještě ale předtím byl další šok, kdy se v prostřední části nedostal do té poslední ani Pérez, který pak při závodu startoval z 11. místa. Red Bull hold neměl svůj den, to se prostě stává. Palec nahoru za kvalifikaci nedostal ani Hamilton, který se zvládnul dostat na pouhé 7. místo. Oproti němu jeho kolega George Russell dostal obrovský palec nahoru, jelikož poprvé ve své kariéře v F1 zvládnul porazit velkou konkurenci a vybojoval si tak pole position a měl zajištěné první pozici při startu závodu. Dokázal porazit i velice rychlé Ferrari.

sport

Závod byl nesmírně napínavý, jelikož si Russell držel dlouho první pozici, ale bohužel se pak začaly ozývat měkké pneumatiky, a tak musel své místo přenechat jiným. Ferrari mezi sebou bojovalo a jejich boje začal využívat Verstappen, který se dostával výš a výš. Pak Red Bull vymyslel skvělou zastávku v boxu a Verstappen se tak dostal do čela závodu. Nejen on se dostal vysoko. Hamilton předjel svého týmového kolegu a dostal se tak na úžasné druhé místo. Závod tak dopadl jako ten předchozí, a to s vedoucím Verstappenem, druhým Hamiltonem a třetím Russellem. Tak uvidíme, jak to bude vypadat po letní pauze a zda někdo zlepší své monoposty.