1)      Rozkveťte i v zimě

Možná tomu nebudete věřit, ale existují i rostliny kvetoucí v zimě! Zkuste například vilín, zimolez, či vřesovec. Rostliny jsou mrazuvzdorné a dovedou vykouzlit estrádu pestrobarevnosti v odstínech žluté, oranžové a červené. Pokud chcete, aby s přívalem sněhu nezapadly v záhonech, použijte různé květináče. Za okny rozhodně vyniknou i chvojové truhlíky se sušenými květinami.
 zasněžený šípek

2)      Světýlka nejen o Vánocích

Většina lidí má představu, že světýlka se hodí jen na Vánoce. Zkoušeli jste je však někdy použít i mimo hlavní sezónu? Když zvolíte správné barvy a stromy se nebudou vzájemně přebíjet křiklavými barvami, Vaší zahradě esteticky jen prospějí. Můžete si s jejich využitím hrát a osvítit třeba jen výše zmíněné barevné keře nebo místa, kde je večer špatně vidět. Strach z barevných kombinací vyřešíte snadno tak, že zvolíte světýlka bílá. S těmi nemůžete nic zkazit a dodají prostředí kýženou eleganci.
 zasněžené krmítko

3)      Trpasličí zahrádka

Pro jednoho kýč, pro druhého krása. Pokud patříte do druhé skupiny lidí, oživte zimní zahradu přítomností keramických postaviček. Nemusí se jednat jen o trpaslíky, ale i některá zvířátka. Využít můžete například i slaměné nebo drátěné imitace. Třeba takoví sobi vypadají o Vánocích na zasněžené zahradě opravdu pohádkově. V případě, že máte dostatek místa, umístěte pod okna třeba rovnou celý betlém.
 

4)      Užitečná a krásná krmítka

Milovníci ptačího zpěvu mají jistě na zahradě nebo za oknem nějaké to krmítko, aby našim malým kamarádům uprostřed zimy pomohli s obstaráním potravy. Napadlo Vás ale někdy, že nápaditá krmítka mohou sloužit i k oživení prostoru? Nejenže do zahrady nalákáte pestrobarevné ptactvo, ale zároveň kreativním způsobem ozvláštníte spící přírodu. Abyste zabránili jednotvárnosti, nebojte se vyrobit víc druhů krmítek, jako jsou například visací nebo klasická na kůlu.
 sněhuláci
Nejkrásnější je, když Vám zahradu vyzdobí děti. Nechte je proto vyřádit se ve sněhu a oni Vám třeba za odměnu postaví rovnou celou sněhuláčí rodinku!