Pravá kůže je tím nejlepším materiálem a kabelku z ní si přeje mít doma asi každá žena. Pokud si ji pořídíte, musíte ji také hýčkat. Jak na to?

Jak se postarat o kvalitní kabelku z kůže? Na tento materiál musíte dávat pozor!

Pravá kůže je kvalitním přírodním materiálem, málokterý materiál se s kůží může měřit. Kůže se využívá na výrobu nábytku, na potahy sedaček a samozřejmě je využívaná na výrobu oblečení, bot a doplňků. Do kůže zvířat se koneckonců již oblékali i naši předkové. Kůže je luxusním a také velmi citlivým a náchylným materiálem. Pořizovací cena jedné takové kožené kabelky rozhodně není malá, i z toho důvodu na ni často dlouho šetříme a pořídíme si jen jeden kousek do své sbírky. O každou takovou kabelku se vyplatí dobře postarat, jen tak může mít kůže dlouhou životnost. Stačí málo, jedna jediná chyba a vaše oblíbená kabelka může být úplně zničená. Na co si dávat největší pozor?

kožená taška

Rozhodně není voděodolná

Kožená kabelka https://www.novakabelka.cz/kozene-kabelky/ je stylovým kouskem, pokud si pořídíte kabelku v nadčasovém a neutrálním stylu, unosíte ji do práce i do společnosti, rozhodně se dá nosit k nejrůznějším outfitům a v tom případě se investice do ní skutečně vyplatí. Jenže často dochází k chybám při údržbě o takovou kabelku a potom se životnost velmi zkracuje. Stačí jedna chyba, jedna nepozornost a kabelka může být nenávratně zničená. Co kůže nemá skutečně ráda? Je to zcela jistě voda! Velké množství vody, kůži poničí a to tak, že už s tím nic nenaděláte. Od vody tak svou kabelku držte co možná nejdál, kůže totiž určitě není voděodolná.

Kůži pak dále nesvědčí ani oleje a mastnota, pozor také na parfémy. I troška parfému totiž může vytvořit nehezkou skvrnu. Mastnota, kapka oleje či právě voňavka se odstraňují velmi těžce. Pokud si všimnete, že se vám stala nehoda, okamžitě přes skvrnu přehoďte kousek papírové utěrky, ubrousku či kapesníčku. Tekutinu je třeba okamžitě vysát.

barevná kabelka

A jak ji vyčistit?

Ale i dlouhodobé nošení a používání kabelky se na ní podepisuje. Na skutečně drahé a luxusní kousky používejte vždy raději speciální přípravky určené na ošetření pravé kůže. Tak můžete kabelce nejen prodloužit životnost, ale také ji vyčistíte. Nějaká ta skvrna se totiž vždycky objeví, ať děláme, co děláme. Kůže se pak dá očistit i obyčejnou vodou, ta však nesmí přijít přímo do styku s kůží. Musíte pouze navlhčit kousek jemné látky či hadříku a kabelku jemně otřít. Na silnější skvrny si jako pomocníka vezměte obyčejné tuhé mýdlo.

Péče a trpělivost se vždy vyplatí a to i v tom případě.