To první, co je na začátku důležité říci je to, že půda by neměla být skladiště. V dřívějších dobách měli lidé tendence věci schovávat právě tam a v závislosti na velikosti půdního prostoru pak jejich děti na půdě objevovaly věci z dob babiččina mládí apod. Je pravda, že se toho na půdu hodně vejde, ovšem svádí to také k tomu, nepotřebné věci ukládat právě tam. Z půdy se tak brzy stane především skladiště, které nemá svůj vlastní řád.

dalekohled pod oknem

Rekonstrukce je řešení

Vyházet staré věci a investovat do rekonstrukce je skvělá možnost, jak například pořídit dětem dětský pokoj apod. Samozřejmě že může půdu využít k sušení bylinek, prádla nebo prostoru pro ukládání sezonního oblečení ovšem je škoda nevyužít tohoto prostoru naplno. Při samotné rekonstrukci je dobré pořídit kvalitní střešní okna a zajistit tak dostatečný přístup světla. Vyplatí se myslet také na podlahu které zmírní hluk při chůzi, běhání a vůbec pohybu po místnosti. A především zajistit kvalitní přístup a nezapomenout umístit zábradlí a ušetřit tím zeď od opotřebení neustálým přidržováním při chůzi na půdu. Z půdy se tak rázem stane podkroví, které může využívat celá rodina.
jutové pytle

Jak postupovat, když plánujete rekonstrukci?

V první řadě si vše promyslete. Zamyslete se, jak chcete do budoucna místnost využívat. Teprve potom když máte jasnou představu si ujasněte, jak by měl tento prostor vypadat. Prozkoumejte internet poptejte se po známých a když budete mít dostatek informací teprve potom se pokoukněte po firmách které se tímto zabývají. Zvažujte ceny a kvalitu práce. Přečtěte si nějaké reference. Ujasněte si, co přesně od firmy čekáte a požadujete. Když už se pro nějakou firmu rozhodnete pravidelně kontrolujte její práci, jestli postupuje tak jak jste se domluvili. Je už trochu pozdě když po dokončení zakázky zjistíte že něco není podle vašich představ. Nemusíte se cítit hloupě když kontrolujete práci řemeslníků a máte případné výtky, jde přece o váš dům.

Rekonstrukce je fajn a rozhodně se vyplatí.