Na trhu najdeme velkou spoustu nejrůznějších přípravků a doplňků stravy, které nám mají pomoci prakticky s čímkoliv, co nás trápí. A jej pravdou, že mnohé z nich přichází do módy a zase z ní vychází, podle toho, jak se mění trendy.

V současnosti si na oblibě získávají přípravky s obsahem výtažku z rostliny zvané kratom. Jedná se o strom původem z Asie, který má údajně mnohé léčivé účinky. Podporuje soustředění, snižuje stres a úzkost a především posiluje metabolismus, čímž pomáhá při hubnutí. Je tedy jen pochopitelné, že jej lidé chtějí čím dál častěji.

rostlinka kratomu

Nejčastěji jej najdeme ve formě tablet, které bereme v předepsaném dávkování. Zde je velmi důležité jej dodržet, neboť si na kratomu můžeme snadno vytvořit závislost. Navíc, podobně jako u mnoha jiných podobných přípravků, zde rozhodně neplatí, že čím vyšší dávku si vezmeme, tím silnější budou účinky.

Tablety však samozřejmě nejsou jediná možnost, jak jej brát. Existují také kapky, které můžeme přidat do vody. To se hodí pro lidi, kteří mají potíže s polykáním. Opět je však nutné důsledně dodržovat doporučené dávky.

koktejl na hubnutí

V neposlední řadě zde pak máme asi nejlevnější, avšak také nejnebezpečnější způsob, který se bohužel stále více rozšiřuje. Tím je koupě samotné rostliny, kterou můžeme pěstovat jako kteroukoliv jinou pokojovou květinu. Výtažky z ní si pak vyrábíme sami.

Zde je samozřejmě problém především v tom, že jen málokdo dokáže přesně odhadnout tu správnou dávku. A jelikož většinou máme tendenci si brát raději více než méně, je zde značné riziko, že se předávkujeme.

Je proto potřeba zachovávat opatrnost. Rozhodně není na škodu poradit se s lékařem, ačkoliv se jedná o takovou novinku, že ani on toho o ní pravděpodobně nebude příliš vědět. Pokud se však pro kratom rozhodnete, skutečně dodržujte veškerá pravidla skladování a především dávkování. Nežádoucí účinky totiž v tomto případě nejsou nic pěkného.