V dnešním světě plném strojní techniky se stále častěji mohou technici setkat s nejrůznějšími tipy hydraulických olejů. Ty se používají především pro přenos tlaku, a proto nachází uplatnění nejenom mezi stavebními nebo lesními stroji, ale také v rámci výrobních závodů, kde se ve velké míře uplatňují statické hydraulické agregáty. Aby zařízení tohoto typu mohla fungovat správně, musí být provozní kapalina vybrána opravdu pečlivě. Jak to však zajistit? Inu, řešením jsou produkty od známých značek, které budou jednoduché k vybrání díky přehlednému značení. Tak či tak, nejčastěji vybíraným produktem je v této oblasti hydraulický olej HM 46 https://www.grada.cz/ekg-strucne-jasne-prehledne-7189/ . Co vlastně znamená ona zkratka HM 46 a proč mít zájem právě o tuto kapalinu?

hydraulika

Základ, který vyhoví všem

Číslo 46 označuje kinematickou viskozitu měřenou při 40 °C, která je velmi důležitá pro správnou funkci stroje. Zkratka HM je označení pro provozní kapalinu s protioděrovou přísadou, která vychází z provozní kapaliny s obsahem přísady proti oxidaci a korozi. Jak tedy můžete vidět, jde o jakýsi základ, o kterém se vyplatí mít přehled.

Značka nehraje vážnější roli

V současnosti jsou na provozní kapaliny kladeny nemalé požadavky, co se týče jakosti. Je proto zřejmé, že ať už bude váš výběr realizován s ohledem na cenu nebo kvalitu, v obou případech budete spokojeni. Jak si však počínat při výběru jednotlivých značek?
V této oblasti nemusíte až tak tápat, protože značky jednotlivých produktů nejsou až tak důležité. Mnohem důležitější je samotné označení, jako je naznačené výše.
Od toho se totiž odráží i vše ostatní, jako například:

ponorka

  1. Cena
  2. Oblast použití
  3. Životnost

Myslete na své stroje a snažte se je plnit kvalitními provozními kapalinami, které budou za všech okolností naprosto kvalitní a vyhoví všem požadavkům, které jsou na zařízení současnosti kladeny.