Některým lidem vyhovuje bydlení na venkově a jiným zas ve městě. Každý způsob života je specifický a má svá plus i mínus. K těm mínusům městského životního stylu patří životní prostředí, které bývá více narušené a méně přirozené vůči našemu zdraví. Na lidský organismus tam působí celá řada neblahých vlivů, jimiž jsou například hluk, smog, chaos, vyšší kriminalita, nedostatek zeleně a také extrémní letní teploty.

vnitřní klimatizace

Na vesnici, v blízkosti lesa, rybníka, řeky nebo alespoň rozsáhlé louky se letnímu horku čelí mnohem lépe. Obvykle není problém se sebrat a alespoň na hodinku, na dvě opustit dům a jít se ven projít, ukrýt se ve stínu vzrostlých stromů, osvěžit se u vody a lehnout si na chvíli do trávy nebo se projet na kole, kdy vás ovívá chladný vzduch a příjemně chladí. Člověk ve městě tyto možnosti nemá, a pokud ano, tak velmi omezené. Mnohdy je tu odkázán na montáž klimatizace v Praze.

venkovní klimatizace

Klimatizace výrazným způsobem nejen, že zvyšuje komfort pobytu v uzavřených místnostech, ale i snižuje vliv stresu na lidský organismus. Příliš vysoké teploty totiž zvyšují hladinu adrenalinu a kortizolu, jimiž se organismus musí postavit nebezpečnému prostředí. Stres pak vyčerpává z těla zásoby magnézia a přetěžuje nadledvinky, čímž vám může po určité době způsobit i závažná onemocnění, včetně mozkové mrtvice nebo infarktu myokardu.

Záporná ionizace – pro člověka, žijícího ve městě, jsou záporné ionty klíčové pro přežití, a je-li jich v prostředí málo, a převažují-li tam ionty kladné, zvyšuje se tím oxidace organismu a rychleji stárneme a degenerujeme. Mnoho záporných iontů se vyskytuje zejména na venkově, a tak lidé ve městech musí ionizaci řešit alespoň uměle, např. různými vodními rezervoáry, fontánami a jezírky. Záporné ionty však může vyrábět i klimatizace, čímž docílíte výrazného přiblížení přirozenému přírodnímu prostředí. Můžete tedy firmu požádat, zda by vám ionizátor nainstalovala jako součást klimatizace do bytu.