·         Bambus – představitel udržitelnosti zejména v obchodních domech IKEA. Roste rychle a údajně pro jeho pěstování není potřeba hnojiv, ani pesticidů. Za pár dnů tak může z ničeho vzniknout třeba nový příborník. Z bambusu jsou velmi decentní i užitečné úložné prostory do koupelen ve formě poliček a žebříků. Z menších předmětů si můžete vybrat kelímek na kartáček (některé firmy teď dokonce vyrábí i bambusové kartáčky!) nebo krabičku na bavlněné tampónky. Hodí se ale také do kuchyně, zde najdou doplňky z bambusu využití jako příborník nebo prkénko. Výhodou je, že oproti ostatním věvěným materiálům do sebe nepropouští barviva a kyseliny. Má tak přirozené antibakteriální schopnosti, které jsou v porovnání s ostatními produkty v této oblasti.  
posezení z palet
·         Do kuchyně se hodí surové dřevo – například podtácky z plátků, odhalující letokruhy. Ty mohou být i zajímavým prvkem v prostírání. Větší kmeny po určité úpravě mohou sloužit i jako krájecí prkénka a velká dřevěná mísa plná ovoce jistě upoutá pozornost vašich hostů. 
·         Palety – velmi moderní je teď vyrábět svépomocí nábytek i doplňky z palet. Stačí vám k tomu pár šikovných rukou, palety a jedna vrtačka. Lze z nich sestavit postel, gauč nebo vertikální květinový záhon. V kreativitě se meze nekladou.
proutěné košíčky
·         Pokud máte extrémně šikovné ruce a přístup k zajímavým větvím, můžete svou kreativitu rozvinou i dalším směrem. Špalky mohou tvořit zajímavý květinový nebo noční stolek, na větvě v květináči můžete navléci toaletní papír. Lze si postavit i vlastní stojan na prádlo, a to včetně ramínek nebo věšák na kytky! Zavěste jednu větší větev ze stropu nebo si postavte samostatně stojící konstrukci. Velmi stylová je například bříza, ale krásné jsou všechny druhy stromů.
salát v dřevěné míse
Jen se příště, až půjdete v lese na procházku, pořádně rozhlížejte a čerpejte inspiraci! Bez obsahu lepidel a syntetických materiálu může být tento materiál tou pravou volbou pro vás a vaši rodinu.