Na bohatou úrodu zeleniny nemusíte čekat dlouhé měsíce, nevěříte? Tak si vezměte do ruky hrst semen a vyzkoušejte to!
Možná budete překvapeni, jak chutné jsou už samotné klíčky. Uspokojí i ty nejnáročnější požadavky na chuť, ať už máte rádi sladké, kyselé anebo pikantní chutě. Navíc jsou vždy křehké a křupavé, tedy takové, jaké je máme rádi!
Jenže chutí výčet výhod pěstování mladých výhonků rostlin rozhodně nekončí. Jejich velkou předností je bohatý obsah vitamínů, minerálů, enzymů, a jiných výživově hodnotných látek. Ostatně, semena ke klíčení můžete volit třeba i podle toho, o jaké konkrétní živiny máte zájem, a v jakém směru chcete posílit svůj jídelníček.sazenička v květináči, semenáč
Semena můžete nakoupit ledaskde, jak v kamenných obchodech, tak na internetu. Jen byste měli v každém případě dát pozor na jejich kvalitu, která přímo souvisí s tím, jak zdravou úrodu sklidíte. Vyhněte se proto semenům jakkoli chemicky ošetřeným, a pokud chcete jen to nejlepší, sáhněte po bio produkci. Když chcete mít jistotu, že se nespletete, volte nákup ve specializovaném obchodě.
Právě zde se můžete plně vybavit, takže budete mít k dispozici i speciální nádobu, jako je sklenice anebo biomiska na klíčení. S nimi je celý proces ještě snazší. Jsou speciálně navrženy tak, aby se s nimi dobře pracovalo. Jsou zhotoveny z kvalitního, zdravotně nezávadného materiálu. A pomohou vám šetřit vodou a pečovat o malé rostlinky tak, aby vám nešťastnou náhodou neuplavaly do výlevky.klíčky řeřichy
Velkou výhodou takového „zahradničení“ je jistě to, že ho můžete provozovat prakticky kdykoli, když se chcete zásobit křehkými a zdravými klíčky. Uvidíte, že se tato surovina ve vaší kuchyni nikdy dlouho neohřeje. Můžete se tak zásobit vitamíny i v době, kdy je o čerstvou zeleninu na pultech obchodů nouze, a když je k dostání pouze ta dovozová, o které nikdo nikdy neví, jak byla ošetřovaná.
Vždyť proč bychom pro vitamíny měli běhat do lékárny, když si je můžeme vypěstovat sami doma?