Ano, bylo by to řešení, pokud vám banka nedala z jakéhokoliv důvodu půjčku. Mohlo to být proto, že jste kdysi časově nestihli nějakou splátku, nebo máte příliš nízký příjem. U nebankovní společnosti to nevadí, tady stačí, že máte možnost půjčku splácet. Nebankovní hypotéku bez registrunebude zajímat výše vašeho příjmu, a ani, že jste v minulosti nestihli splatit nějakou částku.
Dům na prodej
Stačí jen, že jste schopni schválenou hypotéku splácet. Ale jak u nebankovní tak i u bankovní společnosti máte jednu povinnost danou zákony, kromě toho, že hypotéku musíte splácet, je zde také povinnost ručit nemovitostí, tedy pozemkem, bytem, chatou. Pokud takovou nemovitost nevlastníte, může za vás ručit někdo jiný, tedy třetí osoba, někdo z rodiny, nebo i z přátel. To je dáno zákonem a naši zákonodárci také pamatovali na to, že je zde na dodržování zákonných pravidel dohled České národní banky. U nebankovní společnosti také máte možnost vypůjčené peníze předčasně splatit, bez pokuty, například pokud zdědíte finanční částku. Ručení nemovitostí je samozřejmě po splacení hypotéky ukončeno. A dokonce může být tato hypotéka uzavřená jako dlouhodobá, a to s dobou splatnosti až třicet let.
Kolik peněz ještě chybí
Takže byste neměli váhat. Možná si říkáte, že na vysněnou rekreační nemovitost si našetříte, pokud se na několik let uskrovníte. Ale bohužel skutečnost je úplně jiná. Díky inflací je naše měna velmi znehodnocena, a co koupíte dnes za určitou částku tak pár let už za stejné peníze nenakoupíte. A navíc, platy se až tak nenavyšují. Takže jak uvádějí odborníci v této oblasti, šetření se v dnešní době moc nevyplácí. A také druhý faktor, rekreačních objektů je sice u nás hodně, ale zase se tak až moc na prodej nenabízejí. Většinou zůstávají v rodinách, takže pokud se nabídne možnost dobré koupě, nemělo by se až tak váhat.