Mužská populace se v posledních letech stále více setkává s úbytkem hladiny testosteronu. Testosteron je mužský pohlavní hormon, který je zodpovědný například za růst ochupení, nabírání svalové hmoty, a také za plodnost jedince. Tento hormon se u mužů tvoří ve větší míře ve varlatech, a dále pak v nadledvinách, přičemž v nadledvinách se tvoří také v ženském těle, stejně jako malé množsvtí ženského pohlavního hormonu, estrogenu, v těle mužském. Nedostatech testosteronu, příznaky tohoto problému, i jeho příčiny, jsou tak v posledních letech velmi důležitým tématem. Hormon testosteron se tvoří v období dospívání, přičemž jeho hladina klesá spolu s věkem, což je jednou z příčin jeho nedostatku. Mezi hlavní příznaky jeho úbytku můžeme zařadit například problémy s erekcí, či dokonce potencionální následnou neplodnost. Ovšem tento problém má mnohdy snadné řešení, a hladina testosteronu jedince se tak dá opět zvýšit.

testosteron

Možným způsobem, jak hladinu tohoto pohlavního hormonu zvýšit, jsou doplňky stravy, které obsahují například aminokyselinu L – Arginin. Ta nejen, že přispívá k opětovnému navýšení hladiny testosteronu, ale díky tomu také napomáhá kvalitní a lepší erekci, a samozřejmě také k podstatně vitálnější plodnosti jedince. Krom toho bývají léky a doplňky stravy tohoto druhu také prospěšné pro jedince, kteří trpí vysokým krevním tlakem, ale i pro ženskou populaci, která o hladinu testosteronu přichází v období menopauzy. Tyto doplňky si našli oblibu nejen u mužů, kteří mají potíže s erekcí, ale i u těch, kteří zkrátka vsázejí na jistotu. Mimo jiné jsou oblíbené také u sportovců, kterým napomáhají k prokrvení svalů.

doplňky stravy

Pokud se tak potýkáte například s psychickou nepohodou, či s potížemi fyzického výkonu, může se jednat o prvotní příznaky nedostatku testosteronu. Objeví-li se náhlé problémy s erekcí, jistě Vám za zkoušku stojí tyto doplňky, které Vám mohou opět doplnit testosteron, a zabránit tak dalším problémům.