Čeká vás stěhování a zvažujete, kolik budete potřebovat krabic, jakou oslovit stěhovací firmu, na který den stěhování naplánovat a kdy a jak sbalit vaše věci? Možná budete od stěhováků potřebovat i rozmontovat nábytek a výpomoc při zapojování spotřebičů a instalací bytových doplňků.

medvídek v krabici

Když do stěhování promluví počasí

Naplánujete si stěhování a v ten den zrovna začne „boží dopuštění“. Trvalý liják vám nedovolí vyjít ven bez deštníku, který stejně při stěhování nebude nic platný, když potřebujete mít volné ruce. Jak se včas zabezpečit před nepřízní počasí a být připraveni na stěhování i za nepříznivých povětrnostních podmínek?

kartonová krabice

Zabezpečení před větrem – všechny zabalené věci by měly být zabezpečené tak, aby je i silnější vítr nemohl ovlivnit, tzn. např. kartonové krabice je dobré kromě lepicí pásky ještě převázat motouzem, a to samé provést u zabaleného nábytku do bublinkové fólie. Takže třeba pokud do fólie zabalíte židli a podceníte zalepení, vichr může fólii rozepnout a zbytečně zkomplikovat další postup.

Deštivé počasí – když vaše stěhování překvapí déšť https://www.odnesto.cz/co-kdyz-vas-behem-stehovani-prekvapi-dest/, může to mít zásadní vliv na mnoho věcí. Nábytek by měl být každopádně dobře zabalený, aby k němu nepronikla voda, jak do čalounění, tak i na dřevo nebo dřevěnou dýhu. Déšť může i rozmáčet kartonové krabice, čímž sníží svou pevnost, tak dbejte na to, abyste ještě před stěhováním měli k dispozici kvalitní papírový karton.

Mráz a námraza – stěhování v zimě se může obejít zcela bez problémů, pokud je sucho. Může klidně mrznout, ale pokud jsou suché silnice a chodníky, stačí se pouze vhodně obléknout. Jenže stačí, když trochu zaprší na studený zemský povrch a vytvoří se náledí, nebo napadne poprašek sněhu a ten se ušlape a uklouže. Kluzký povrch je při stěhování ten nejhorší nepřítel. Buďte na to připraveni a stěhování v zimě si zabezpečte i posypovým materiálem. Alespoň před domem.