V současné době získává velkou oblibu florbal. Týmová hra, která byla doménou pánů kluků. Ale rychle se ji naučila hrát i děvčata. Největší výhodou tohoto sportu je fakt, že ho lze hrát za každého počasí. Ve sportovních halách jsou pořádány turnaje, ve kterých se hraje už i republiková liga. A první dobré výsledky už mají česká družstva i při utkáních v zahraničí.  K základní výbavě každého florbalisty či florbalistky patří speciální hokejka. Se kterou hrají všichni hráči, mimo brankáře. Nutná je kvalitní sálová obuv, která zajišťuje potřebnou stabilitu ve hře. Na tuto adrenalinovou aktivitu je potřebné se vybavit i vhodným dresem. Který dobře odvádí pot z těla. Klasický fotbal patří mezi oblíbené sporty už od nepaměti. Hrávali ho kluci na louce za vesnicí, později vznikla hřiště i ve velkých městech. Na kterých se scházely party kluků k regulérním zápasům. Fotbalová utkání jsou dodnes oblíbenou sportovní událostí. Na kterou chodí fandit jak muži, tak i ženy a děti. K fotbalovému vybavení stačí kvalitní míč, dres a kopačky. A určitě i dobrá fyzická kondice, která se udržuje pravidelnými tréninky.

Fotbalové utkání

Pokud se dítě rozhodne hrát hokej, připravte se, že tomuto králi zimních sportů bude nutné obětovat více času. Nejen toho dětského, ale i rodičovského. Protože se tato hra dá provozovat jenom na stadionech s ledovou plochou, které jsou jenom ve větších městech, na cesty na tréninky bude zpočátku malý hokejista potřebovat doprovod.

Potřebné sportovní vybavení

Hned v úvodu je vhodné se soustředit na techniku bruslení. Protože ta určuje, jak úspěšný hokejista z malého nadšence vyroste. Už k první společné hře je potřeba zajistit speciální výbavu. Nejen sportovní oblečení, ale i různé bezpečnostní chrániče. Brankářům nesmí chybět lapačka, vyrážečka a betony. A především odolná maska. Aby ji letící puk nedokázal prorazit. K této hře je potřebná nejen fyzická zdatnost, ale i trpělivost. Probojovat se do mužstva, které reprezentuje naší zem v celosvětových mistrovstvích, je snem všech začínajících hokejistů. A mnohým, jak můžeme vysledovat, se to povedlo. Tak proč to nezkusit také?