Areál Monínec se nachází nedaleko města Sedlec-Prčice, asi 70 km na jih od Prahy. Mnoho z vás ho má zřejmě spojený s lyžováním a zimními radovánkami, ale Monínec toho nabízí mnohem víc.
lanové centrum

Zima na Monínci

Areál je vybaven moderní zasněžovací technikou, která umožňuje zasněžovat i když jsou teploty vyšší než nula. Hlavní sjezdovka je dlouhá 1,2km a na její vrchol se dostane pomocí sedačkové lanovky pro čtyři osoby. Pokud nechcete navštívit hlavní sjezdovku, naleznete zde krátkou hotelovou 170m dlouho sjezdovku. Dále je zde možnost lyžařské školy a to jak pro děti, tak i pro dospělé.
 Areál má kompletní zázemí, které zahrnuje půjčovnu, skiservis a restaurace. Pochopitelně je zde také možnost večerního lyžování. Pokud si chcete užít den na sjezdovce bez dětí, ale nesehnali jste hlídání, areál nabízí hernu a hlídání pro děti od 3 let.
Kromě možností lyžování a snowboardingu se zde nachází snowtubing. V okolí Monínce jsou velice dobře značené běžkařské trasy, které se pravidelně udržují a jejich délka je více než 50km. Tyto trasy ovšem nespadají pod areál Monínec, tudíž nejsou zasněžovány a areál není zodpovědný za jejich stav.

Wellness

Pokud si chcete odpočinout, hotel nabízí možnost využití wellness služeb. V hotelu se nachází krytý bazén s výhledem přímo do údolí Českého Meránu. Dále zde naleznete vířivku a saunu. Součástí nabídky hotelu jsou i masáže. Máte možnost si vybrat masáž klasickou, sportovní, čokoládovou, medovou a mnoho dalších.
jízda na kole lesem

Léto na Monínci

Monínec nabízí navštívení bikeparku. Oproti jiným takovým parkům se liší tím, že na trase máte možnost odboček. Jdou cestou variability, můžete tedy během jedné jízdy kombinovat stopy. Složitější části trati jsou vždy pečlivě značeny, abyste přesně věděli, co vás na kterém úseku čeká. Pro méně zkušené jezdce a především děti je připravena jednodušší trať o celkové délce 3km.
Pokud máte raději klid, je pro Vás připravena možnost rybaření ve Vrchotickém rybníku, ve kterém naleznete například jesetery či pstruhy. Rybník se nachází pod sjezdovkou a v jeho blízkosti je kamp a kiosek. Máte možnost si zakoupit sportovní rybářský lístek a strávit tak klidný den na rybách.
Přibližně 3 minuty od areálu se nachází Pilský rybník, který je přírodním koupalištěm. Jeho součástí je kiosek, volejbalové a nohejbalové hřiště a dětské hřiště. Rybník je druhým v kaskádě a jeho přítokem je lesní pramenitá voda. Díky průtoku vody je zaručena čistota vody i v teplém počasí. Ryby, které se v rybníku nachází, nejsou nijak průmyslově dokrmované, takže není ani ovlivněna kvalita vody.
V areálu dále naleznete lanové centrum, do kterého je povolený vstup při minimální výšce 140cm , dále discgolf, kdy nepoužíváte klasické hole a míčky, ale létající talíře o různé váze a trefujete se do košů a v neposlední řadě například horské koloběžky, tubing a další. Kompletní nabídku služeb naleznete na webových stránkách areálu.