Chcete mít venkovní posezení kryté vhodnou stříškou? V tom případě se můžete snažit buďto vyrobit takové krytí sami, nebo si koupit již hotovou střechu.

Zůstaňte v suchu

Asi každý, kdo má vlastní domek a před ním dvorek někdy uvažoval o tom, že by si vyrobil své vlastní venkovní posezení. Ono to vlastně není vůbec nic složitého. Mnoho rodin má doma ve sklepě nebo na půdě nějaký ten vyřazený nábytek, ze kterého by se to dalo udělat. A pokud ne, není přeci problém koupit si vhodné židle nebo křesla a stůl v obchodě. Dokonce se nemusí jednat ani o zbrusu nové kousky. Můžete si klidně pořídit nábytek třeba na bleším trhu nebo přes internet, a to za zlomek ceny toho, co byste jinak dali za nové značkové zboží.

Venkovní zastřešení

Sehnat tak nábytek, na kterém by se dalo venku sedět tedy není žádný problém. Horší to je ale s podložím, a hlavně se střechou, která by také měla být součástí celého projektu. Pokud patříte mezi šikovné kutily a máte dostatečné množství materiálu, dost možná si dokážete vyrobit své vlastní zastřešení svépomoci. Ovšem v případě, že zruční moc nejste nebo vám chybí suroviny, nejlepší variantou je obrátit se na specializovaný obchod, kde si můžete vybrat jakou formu zastřešení chcete. Nemáte-li problém s vyšší výdaji, můžete si koupit třeba krásný dřevěný altán. Chcete-li však ušetřit, bohatě vám postačí standardní zahradní pergola.

Různé druhy

Pergola se na zahradu nebo dvorek hodí stejně dobře jako altán, a navíc je levnější. Nenabízí sice takový komfort a není tak honosná, ale na druhou stranu nezabírá zase tolik místa. Navíc některé typy se dají připevnit ke stěně domu, takže může bez potíží fungovat jako ochrana před deštěm verandy. Skvělé je, že ať už máte zahradu v modernistickém nebo klasickém stylu, vždy si můžete vybrat zastřešení, které bude do celkového vyznění zapadat. Výběr je totiž velice široký.

Venkovní posezení

Montáž je hračka

Valná část zákazníků upřednostňuje jednodušší typy konstrukcí před složitějšími stavbami. Důvodem nejsou pouze peníze, ale také složitost montáže. Tak je samozřejmě daleko snadnější, pokud je pergola jednodušší.