Správně zvolený lékař je naší velkou devízou. Zdraví máme jenom jedno a tak o něj musíme náležitě pečovat. Některé lékařské obory jsou pro nás zvlášť důležité. Jen málo lidí bylo ušetřeno návštěvy zubního lékaře. U žen je samozřejmostí návštěva gynekologa. Bohužel oba tyto lékařské obory dostatkem lékařů právě nedisponují. Pokud jste právě ve fázi hledání nového stomatologa, gynekologa, ale i jiného odborného lékaře, pak jste v nezáviděníhodné situaci. Většina už nové pacienty nepřibírá. Budete-li mít dost štěstí, lékař se nad vámi smiluje a do své ordinace vás zaregistruje. V opačném případě bude vaše pouť pokračovat.
stetoskop a mobil

Pakliže jste nakonec svého lékaře našli, zjistěte si jaké poskytuje služby. Zvlášť v případě stomatologa je tato informace více než důležitá. Pročtěte si také ceníky zákroků, ať nejste později nepříjemně překvapeni. Některé zubní zákroky jsou velmi drahé.

Chcete-li se o lékaři dozvědět nějaké informace, můžete na internetu nalézt aplikaci kam zadáte obor a jméno lékaře. Přečtete si zde recenze a zkušenosti ostatních pacientů. Možná vám to pomůže v rozhodování.

Někteří pacienti odmítají ošetření mladšími lékaři. Mají pocit, že mladí lékaři nejsou dostatečně připravení k výkonu povolání a chybí jim potřebná praxe. Někdy můžeme být mile překvapeni, na jak vysoké úrovni bude ošetření právě mladým lékařem vypadat.
operanti na sále

Dalším důležitým bodem, který byste si měli zjistit je, zda má lékař smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou. Pokud by tomu tak nebylo, vznikl by problém nejen vám, ale i ošetřujícímu lékaři.

Pro některé pacienty je důležitý i rozsah ordinačních hodin.

Zamyslete se také nad tím, co od lékaře vlastně očekáváte. Lékař musí být samozřejmě empatický k pacientům, ale i vy sním musíte chtít spolupracovat.

V případě nějakých nejasností se nebojte lékaře na vše vyptat. Pokud s vámi nebude chtít komunikovat, jděte raději jinam.