Co si představit pod novou technologií osvětlení Philips Hue? Jedná se o systém, pod kterým se skrývá chytré osvětlení umožňující ovládání na dálku pomocí speciálních ovladačů či vlastního chytrého telefonu nebo tabletu. Tato technologie povznese běžně osvětlení domácnosti na úplně jinou dimenzi. Pomocí možnosti tlumení či naopak přidávání světla navodí skvělou atmosféru pro každou situaci. Kromě toho sem patří samozřejmě také možnost světlo na dálku zhasínat i rozsvěcet. Kromě toho můžete dokoupit velké množství příslušenství. Mezi chytré osvětlení patří žárovky či originální lampy nebo vysoce originální různě zahýbané LED žárovky.polární záře
Mozkem celého systému je zařízení Philips Hue Bridge, které propojí jednotlivé prvky osvětlení. Jedná se o elegantní bílou krabičku s podsvíceným kroužkem a třemi kontrolkami, která přes protokol ZigBee propojí až 50 zařízení v celé vaší domácnosti. Mobilní telefon či tablet se pomocí speciální bezplatné aplikace propojí s Bridgem, což umožní rozesílat rozkazy do jednotlivých světel.
Dosah ZigBee je asi 30 metrů, přičemž samozřejmě závisí na množství překážek v prostoru. V běžné domácnosti by tak podle výrobců měl být pohodlně pokryt celý prostor. Pro zpřístupnění k vnější síti a ovládání Bridge mimo domov je třeba krabičku zapojit do sítě a do routeru.
Philips Hue https://www.lightpark.cz/philips-hue/ nabízí širokou škálu produktů tohoto systému. Od žárovek po originální svítidla můžete vybavit svou domácnost nejmodernější formou osvětlení a dopřát si tak trochu ze vzdálené sci-fi budoucnosti. Protože již nyní se sci-fi stává skutečností.
Samotná instalace není vůbec složitá – jediným stisknutím v určitý okamžik dojde ke spárování Bridge s mobilní aplikací. Po tomto spárování se zobrazí světla, která jsou přidána k Bridgi, v případě první instalace je třeba je ale nejdřív https://www.szif.cz/cs/1-3-1-pridavani-hodnoty-zemedelskym-a-potravinarskym-produktum vyhledat. Jednotlivá světla lze různě pojmenovat pro lepší přehlednost. Světla v kuchyni tak získají název Kuchyň, ta v ložnici zase Ložnice. Samozřejmě může vsadit na originálnější názvy, ale pro přehlednost je nejlepší je pojmenovat tak, abyste je od sebe lehce rozpoznali. Každé světlo pak lze ovládat zvlášť nebo je možné všechna světla ovládat také zároveň.růžová světla
Systém obsahuje velké množství funkcí a vychytávek, s nimiž se postupně určitě seznamte. Kromě již zmíněného stmívání získáte také možnost výběru osvětlení z 16 milionů různých odstínů. A to už je skutečně nějaký výběr, nemyslíte?